Tehnoloģija
Moderns un mūžīgs
Revonia velvju tehnoloģija ir unikāla. Esam pētījuši senos velvju pagrabus, kas mums snieguši iespēju mācīties no pagātnes celtniekiem. Veidojot savas velvju ēkas, šīs vērtīgās zināšanas esam ņēmuši vērā un attīstījuši tālāk, apvienojot tās ar mūsdienīgām būvniecības tehnikām un materiāliem.
IZLASIET MŪSU STĀSTUModuļi un savienojumu piemēri
Sešstūra formas modulis
Kupola velve | 4,5 m2
Sešstūra formas moduli var izmantot gan atsevišķi, gan kombinēt ar citiem moduļiem. Apskatīt savienojumu piemērus
Modulis ar priekštelpu
Arkas velve | 11,7 m2
Priekštelpu var pievienot gan moduļa garākajai, gan īsākajai malai. Apskatīt savienojumu piemērus
Papildmodulis
Arkas velve | 9,7 m2
Papildmodulis dod iespēju palielināt telpu. Varam arī pievienot papildu starpsienu, izveidojot atveres tur, kur nepieciešams. Apskatīt savienojumu piemērus
Krusta velves modulis
Krusta velve | 10,2 m2
Krusta velves moduli var pievienot gan īsākajai, gan garākajai malai. Šie moduļi dod iespēju izveidot lielas, atvērtas telpas. Apskatīt savienojumu piemērus
Pagrabs, sauna, moduļu māja vai dārza māja – tieši tāda, kā jums vajag
Velvētu ēku veidošanai izmantojam 3 dažādus moduļus: 4,5 m2 moduli ar sešstūra formas grīdas plānojumu, 11,7 m2 moduli ar priekštelpu un taisnstūrveida grīdas plānojumu, kā arī 9,7 m2 papildu kameras moduli, lai iegūtu vēl lielāku telpu. Moduļu griestu augstums ir 2,5 metri.
No piedāvātajiem moduļiem varat izvēlēties sev vajadzīgā izmēra telpu. Moduļus ar taisnstūra formas grīdu var savienot savā starpā gan gar garāko, gan īsāko malu, un tiem var pieslēgt moduli ar sešstūra grīdas plānojumu.
Krusta velvju būves veidojam no bāzes moduļa ar platību 10,2 m2 un griestu augstumu 2,7 metri. Jebkuru malu var aizvērt vai atstāt atvērtu, lai savienotu moduļus savā starpā, uzstādītu ēkai logus un durvis, var arī vienkārši atstāt to vaļēju. Arku un krusta velvju moduļus var arī kombinēt.
Arkas un krusta velvju moduļus var arī savienot kopā. Iespējas ir bezgalīgas – varat iegūt tieši sev vajadzīgā izmēra un plānojuma pirti, kārtīgu lauku pagrabu, brīnumjauku telpu neaizmirstamām svinībām vai vienkārši omulīgai laika pavadīšanai.
Apskatiet paveiktos darbus, lai gūtu labāku priekšstatu!
TEHNOLOĢIJAS PRIEKŠROCĪBAS
Uzstādīšanas ātrums un ērtums
- Jauno pagrabu, saunu vai cita pielietojuma velvju ēku uzstādīsim jūsu pagalmā vienas dienas laikā.
- Mēs uzstādīsim moduļus, un tie būs gatavi nosegšanai ar zemi.
- Atsevišķi pamati nav nepieciešami. Pamatu plāksne jau ir integrēta ēkā.
- Ēku var uzstādīt tieši vēlamajā vietā; tā var būt arī mitra – tas netraucēs.
- Mēs parūpēsimies, lai jūsu skaistais pagalms netiktu sabojāts. Transportējot detaļas, izmantojam cietus paklājus, lai nesabojātu zālienu.
- Piedāvājam gan lietošanai gatavas ēkas ar iekštelpu apdari, gan arī ar iespēju pašiem veikt iekšdarbus.
Energoefektīvs un dabai draudzīgs risinājums
- Ēka ir izgatavota no dzelzsbetona, tādēļ tā kalpos vairākām paaudzēm.
- Fasādei nav nepieciešama kopšana, jo ēka tiek apklāta ar zemi.
- Siltinot ēku ar PUR putām un zemi, iegūstam gandrīz nulles enerģijas ēku.
- Ēkai ir pazemes vai ģeotermālā ventilācijas sistēma, un pastāvīgas temperatūras, mitruma un gaisa cirkulācijas nodrošināšanai ēka izmanto zemes pasīvo enerģiju.
- Iekštelpu apdarei izmantojam dabiskus materiālus.
Iekšējais klimats un izmantošanas ērtums
- Velvju griesti nodrošina lielisku gaisa cirkulāciju.
- Sienu un griestu apdarei izmantojam kaļķa apmetumu, kas pasargā no mikroorganismu, pelējuma un sēņu veidošanās.
- Durvis tiek izgatavotas no koka, savienojumus veidojot skujiņas rakstā, un tas ir roku darbs, savukārt durvju eņģes, aizbīdņi un rokturi ir kalti.
- Atbilstoši jūsu vēlmēm ēkai var izbūvēt arī logus.
Revonia Green+
Mūsu risinājumi ir energoefektīvāki par konvecionālajām mājām un ierastajām moduļu būvēm. Tas izpaužas šādi:
- Transports.
Betona javas vedējs, būvstrādnieku automašīnas, logu un durvju kompānija, elektriķis, iekšdarbu meistari, jumiķi un visi pārējie uz konvencionālas būves būvobjektu brauc pat vairākas reizes. Turpretim mēs visus minēto speciālistu darbus veicam mūsu ražotnē, izejmateriālus iepērkot lielos daudzumos, tādējādi mēs būvlaukumu apmeklējam vienu reizi – jau ar gatavu māju. Šis būtiski samazina CO2 izmešus. Papildus šim – pērkot izejmateriālus lielakā daudzumā, mēs mūsu produktiem spējam nodrošināt labāku gala cenu.
- Energoefektivitāte.
Tā kā mūsu pazemes mājas patērē par aptuveni 30% mazāk enerģijas nekā parastas mājas, ieguvēji ir gan mājas īpašnieks, gan daba. Ir daudz racionālāk un dabai draudzīgāk, ja pagrabi, mājas un pirtis tiek ražotas vienuviet – kontrolētos apstākļos. Ģeotermālā enerģija nodrošina to, ka vasarā pazemes būve neuzkarst, bet ziemā – neatdziest. Pat vēl vairāk – saule, sniegs un vēji praktiski nespēj ietekmēt mājas mikroklimatu. Betona būvēm ir liela siltuma inerce, līdz ar to klimats tajās cauru gadu ir salīdzinoši nemainīgs. Revonia pagrabi spēj „darboties” pilnīgi bez elektrības. Enerģijas ietaupījums mūsu pagrabos nav nemaz salīdzināms ar līdzīga izmēra dzesētavām, kuras darbina elektrība.
- Zemes izmantošana un ietekme uz apkārtējo vidi.
Lielākā daļa mūsu pazemes būvju pēc uzstādīšanas nav nemaz pamanāmas. Mūsu klienti ieeju un logus visbiežāk izvēlas vienā mājas pusē, tādējādi, skatoties no citām pusēm, ir redzams vien neliels ar zāli apaudzis uzkalniņš. Virs mājas var būt ne tikai zāliens, tur var augt arī puķes un krūmi. Ir iespējams izveidot arī terasi vai uzstādīt saules paneļus, stāvvietu vai vienkārši – jautrs slīdkalniņš bērniem. Ietekme uz apkārtējo vidi visādā ziņā ir minimāla. Būves uzstādīšana neprasa daudz vietas – apkārt esošos kokus nav nepieciešams izzāģēt. Māja tik ļoti saplūst ar vidi, ka nereti no iekšpuses ir iespējams novērot tuvu pienākušus dzīvniekus, kas nemaz nenojauš, ka tepat ir cilvēks.
- Materiāli.
Betons netiek uzskatīts par dabai draudzīgu materiālu. Taču tā ekoloģiskās pēdas nospiedums ir samazināts līdz minimumam, jo Revonia ražotie betona moduļi kalpo līdz pat simts gadiem, kas vidēji ir 2-3 reizes vairāk nekā, piemēram, koka moduļu māja. Šajā laikā nav nepieciešams mainīt jumtu, krāsot fasādi, labot pamatus vai citas lietas, kas ar laiku nolietojas konvencionālajām mājām. Revonia ražoto betona moduļu māju ilgais mūžs, kurām nav nepieciešams veikt fasādes remonta darbus, padara šo māju par salīdzinoši zemu izmaksu risinājumu. Ražošanā darbspēks un materiālu loģistika ir saplānota tā, lai tā būtu pēc iespējas optimāla, tādējādi veidojoties ļoti mazam materiālu pārpalikumam. Šādas pieejas rezultātā mēs mūsu risinājumiem spējam nodrošināt zemāku cenu un nepārtrauktu mūsu produktu pieejamību.
- Interjers un inovatīvs dizains.
Kaļķa javas apmetums, kas ir videi draudzīgs un pārstrādājams materiāls, iekštelpās nodrošina pareizu klimatu un gaisa mitrumu. Katrā mājā ir dabīgā ventilācija, taču, ja nepieciešams, uzstādām arī piespiedu ventilāciju. Lai nodrošinātu augstāko kvalitāti, veidojot moduļus, izmantojam mūsdienīgas būvniecības metodes. Rezultātā esam radījuši būves, iedvesmojoties no senajām velvju ēkām, bet modernā izpildījumā.
- Pārstrādājami materiāli un ilgtspēja.
Koka māja, kad tā ir nokalpojusi savu mūžu, tiek pārvērsta vai nu malkā, vai utilizēta atkritumu poligonā. Papildus tam, veidojas dažādi būvniecības atkritumi – siltumizolācijas materiāli, metāls, plastmasa u.c. Taču, betona mājas gadījumā, kad tā ir nokalpojusi savu mūžu kā māja, nākamās paaudzes to var izmantot kā pagrabu, noliktavu, pirti vai garāžu. Moduļus ir iespējams arī vienu no atra atdalīt un izmantot tos iepriekš minētajiem mērķiem. No pārstrādes perspektīvas, Revonia produktu sastāvdaļas ir salīdzinoši viegli atdalāmas viena no otras – moduļi parasti sastāv no betona, PUR putām, elektrības vadiem un ventilācijas caurulēm.
- Izturība.
Kā jau minēts iepriekš, mājas betona modulis pazemē droši var kalpot aptuveni 100 gadus. Pēc tam tas var tikt izmantot ka pagrabs, pirts, noliktavai vai garāža. Revonia būves mūžs būs ļoti ilgs tieši tāpat kā mūsu vecvectēvu pagrabus bieži vien varam izmantot pat vēl šodien.
Revonia Green+
Salīdzinot ar tradicionālo māju būvniecību un arī tradicionālo moduļu māju būvniecību, mēs zināmā mērā esam energoefektīvāki un videi draudzīgāki. Tas īpaši attiecas uz šādām jomām:
- Transports – Tā vietā, lai uz vēlamo jaunās mājas atrašanās vietu brauktu betona mašīna, būvnieku automašīnas, stikla un durvju uzņēmumi, elektriķi, iekšdarbu speciālisti, jumta meistari un daudzi citi, mūsu uzstādīšanas transportlīdzeklis atbrauc tikai vienu reizi un atved gatavus māju moduļus, kuriem uz vietas nepieciešama minimāla uzstādīšana. Mēs arī pasūtām materiālus lielos daudzumos un vienā reizē. Tas nozīmē, ka viens transportlīdzeklis atved aptuveni 10 māju projektu logus, cits transportlīdzeklis aptuveni 5 saunu krāsnis utt. Tas ievērojami samazina CO2 emisijas. Turklāt lielu daudzumu pasūtīšana nodrošina zemāku cenu galapatērētājam.
- Energijas patēriņš – Tā kā pazemes mājas apkurei nepieciešams aptuveni par 30% mazāk enerģijas nekā parastai mājai, no tā iegūst gan mājas īpašnieks, gan vide. Enerģijas patēriņa ziņā ir arī ekonomiski izdevīgāk ražot mājas, pagrabus un saunas vienā vietā un kontrolētā vidē, pēc tam tās transportēt un uzstādīt galamērķī. Ģeotermālā enerģija uztur pazemes moduļus vēsus vasarā un siltākus ziemā. Turklāt vējš un vētra ārā būtiski neietekmē mājas iekštelpu klimatu. Mājas un saunas betona infrastruktūra uzglabā telpā esošo siltumu, tādējādi tās paliek siltas ilgi pēc apkures. Arī Revonia pagrabi darbojas pilnīgi bez elektrības. Lielu pagrabu enerģijas ietaupījums salīdzinājumā ar vienāda izmēra ledusskapjiem nav pat salīdzināms.
- Zemes izmantošana un ietekme uz apkārtējo vidi – Lielākā daļa mūsu pazemes risinājumu pēc uzstādīšanas ir nemanāmi. Populārākā izvēle ir izveidot logus un ieeju vienā pusē. Tas nozīmē, ka no trim pusēm skatoties, ēka izskatās tikai kā zāles ciems. Uz ēkas jumta var stādīt zāli un augus vai, piemēram, izmantot to kā terasi, ragaviņu kalnu, saules enerģijas parku, stāvvietu un daudz ko citu. Ietekme uz apkārtējo vidi ir minimāla. Uzstādīšanai nav nepieciešams daudz vietas, un nav nepieciešams izcirst apkārtējos kokus. Vēlāk māja ir tik labi iekļauta dabā, ka bieži var redzēt savvaļas dzīvniekus mājas priekšā, kuri nesaprot, ka zem zāles ciema varētu būt liela ģimenes māja.
- Materiāli un būvniecības resursi – Betons pēc savas būtības nav īpaši videi draudzīgs materiāls. Tas pats attiecas uz PUR putām. Tomēr to pēdas samazina fakts, ka betona moduli var efektīvi izmantot aptuveni 100 gadus, kas ir vidēji 2-3 reizes ilgāk nekā vidējo koka moduļu māju. Šajā laikā nav nepieciešams vairākas reizes mainīt jumtu, sienu materiālus, pamatus un daudz ko citu, kas parastajā mājā nolietojas. Ilgs kalpošanas laiks un minimālas uzturēšanas vajadzības padara betona moduļu māju par diezgan resursu efektīvu risinājumu nākotnei. Ražošanā darbaspēks un materiāli ir optimāli sadalīti, tāpēc būvmateriālu pārpalikums ir minimāls. Standarta risinājumu izmantošana palīdz mums saglabāt izmaksas zemākas un nodrošina pastāvīgu krājumu pieejamību.
- Iekštelpas un inovatīvs dizains – Iekštelpās mēs radām klimatu ar kaļķu apmetumu, kas ir videi draudzīgs un viegli pārstrādājams materiāls. Turklāt moduļos ir dabiska ventilācija vai pēc vēlēšanās arī piespiedu ventilācija. Inovatīvi tiek izmantotas modernas būvniecības metodes, kas nodrošina kvalitāti un tradicionālus velvētos griestus, kas nodrošina izturību. Pārbaudīti risinājumi – jaunā veidolā.
- Atkritumu apsaimniekošana – Kad parastā koka māja nolietojas, tā tiek nojaukta un no tās kļūst vai nu kurināmais, vai tā nonāk atkritumu poligonā. Turklāt, nojaucot parasto māju, rodas daudz atkritumu, piemēram, izolācijas materiāli, metāla un plastmasas detaļas un daudz kas cits. Tie ir jāšķiro un jāpārstrādā. Betona mājas gadījumā pēc dzīvojamās platības izmantošanas ir iespējams to atkārtoti izmantot nākamajām paaudzēm kā pagrabu, saunu, garāžu vai citu uzglabāšanas telpu. Arī nojaukšanas laikā betona moduļus var atdalīt viens no otra un vēlreiz izmantot, ja nepieciešams. Attiecībā uz atkārtotu izmantošanu Revonia mājas galvenokārt sastāv no betona, tērauda armatūras, PUR putām un pēc tam citiem materiāliem – elektrības vadiem, ventilācijas caurulēm utt. Materiālu atdalīšana un vēlāk šķirošana ir diezgan vienkārša.
- Izturība – Kā jau iepriekš minējām, var pieņemt, ka pazemes betona mājas kalpošanas laiks ir aptuveni 100 gadi. Pēc tam to var vēlreiz izmantot kā pagrabu, saunu, uzglabāšanas telpu vai citu. Šeit ir vērts padomāt arī par to, kāda šī māja varētu izskatīties nākotnē. Visticamāk, tā kalpos ilgāk par pašreizējo īpašnieku un to izmantos nākamās paaudzes. Tāpat kā joprojām tiek izmantoti pagrabi, kurus uzcēla vecvecāki.
VISS NEPIECIEŠAMAIS
Vajadzīgi tikai četri moduļi, lai uzstādītu velvju ēku, kuras platība var būt no 4,5 m² līdz vairākiem simtiem kvadrātmetru. Plašāka informācija sadaļā “Tehnoloģijas“.